Jdi na obsah Jdi na menu
 


Pokojová fontánka

6. 3. 2008
Pokojová fontánka
    

Pokojová fontánkaŠumění a bublání potůčku velice uklidňuje a navozuje příjemnou atmosféru. Snad proto spousta lidí jezdí na dovolenou k moři nebo pod stan k řece, lehnout si s knížkou do trávy a nechat se unášet na vlnkách. Taková romantika se však dá zařídit i doma, představili nám ji naši kamarádi, Alenka a Pavel. Sestrojili si doma pokojovou fontánku, která nejenže krásně bublá, ale zároveň zvlhčuje suchý vzduch, který se doma vyskytuje hlavně v zimě.
    
K výrobě fontánky budeme potřebovat:
1. nějakou nádobu (keramickou, proutěnou, z palmových listů, hliněnou, porcelánovou...)
2. čerpadlo
3. menší misku z umělé hmoty
4. různě velké, barevné kamínky a mušličky
5. několik vodomilných rostlin např.: Šáchor, různé kapradiny - Netík, Sleziník..., pokojový Bambus, Skřípina...
    

Detail pokojové fontánky
    

Postup výroby fontánky v propustné nádobě:
Fontánka v propustné nádobě K výrobě této fontánky dobře poslouží třeba proutěný koš, nebo nádoba sešitá z palmových listů. Nádobu nejdříve pro jistotu vyložíme tužším igelitem. Do poloviny vysypeme kamínky a na vybraná místa postavíme květináče s květinami. Na kamínky položíme misku s vodou a do ní ponoříme čerpadlo. Okolí vysypeme kamínky až po okraj misky, a tak zajistíme i její nehybnost. Nakonec můžeme po povrchu rozmístit mušličky nebo oblázky na ozdobu.
    

Postup výroby fontánky v nepropustné nádobě:
Fontánka v nepropustné nádobě Dno nepropustné keramické nádoby vysypeme kamínky a na ně postavíme čerpadlo. Toto čerpadlo by měl být velmi kvalitní, protože stojí přímo mezi kamením a může se tak jednoduše zanést nečistotou. Do výšky, kterou čerpadlo potřebuje k stříkání, nalijeme vodu. Na vybraná místa potom postavíme květiny i s květináčem a volné okolí vysypeme kamínky. Navrch můžeme podle chuti rozmístit třeba mušličky.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář