Jdi na obsah Jdi na menu
 


The Sims 2: Roční období

22. 2. 2008


The Sims 2: Roční období

Nuže dobrá, přátelé. Do rukou se mi dostal další, v pořadí již pátý datadisk k této nekonečné sérii The Sims 2. Jak už název napovídá, Simíci si užijí slasti a strasti venkovního počasí.

Co? Že, je to dobrý nápad a že přidává na realitě? No samozřejmě ano, ale nemusel by být věnován pouze tomuto tématu. Ano, říkám pravdu. Kromě změn podnebí prakticky nic nepřibylo, nežhavější novinkou (žhavá až to pálí) je pěstování ovocných stromů, či vystavění skleníků pro zeleninové plody. Ptáte se, co je na tom záživného? No nic, pokud nejste členy klubu zahrádkářů a nebo vás baví více pečovat o svoje jahody, než být doma v obýváku a koukat na telku.

Nicméně, když se budete o svoje plody dobře starat, tím myslím zalévání, postřikování ochrannými prostředky a nenecháte je v zimě zmrznout, můžete se s nimi podělit s ostatními členy města. To znamená, že je můžete výhodně prodat, či s nimi soutěžit. Ano velice úchvatné. Přejděme tedy k té hlavní věci, o které se v datadisku především jedná, tj. počasí. Ve vašem městečku se střídají 4 roční období, tedy jaro, léto, podzim a zima. Ovšem pokud si to nezměníte, aby se vám třeba střídal jenom podzim s jarem. V základním panelu simíka se prakticky nezměnilo nic, až na to, že přibyl malý teploměr, který ukazuje tělesnou teplotu. Funguje to tak, že když se váš sim nabalí do svetrů od maminky, či do ponožek od tatínka v létě, rtuť v teploměru stoupne a váš simík vzplane.

Naopak je to v zimě, když váš simík vyběhne ven v trenkách, má to za následek zmrznutí. Ovšem stal se mi pikantní bug, který toto tvrzení vyvracuje. Bylo léto a já svého simíka dal do venkovního bazénu. Jeho teplotu jsem nesledoval a proč taky, když by mělo být vše v normálu? Každý se takto v létě osvěžuje. Najednou simík vzplanul. Nevadila mu ani přítomnost vody, ve které se zrovna čvachtal. Nakonec tedy vylezl z bazénu a tak smutně umřel. Aby se vám nestala tato stejná věc jako mně, tak můžete na zbrusu novém televizním pořadu sledovat předpověď počasí, ovšem to je jako poslouchat hluchého, jak hraje na kytaru. Moderátor počasí je vám schopen za den říct, že bude velká sněhová vánice, odpoledne bude parno a za hodinu vám zase pro změnu řekne, že bude pořádná bouřka. A většina z toho ani neplatí.

Na druhou stranu přejdeme od toho urážení ke kladným stránkám hry. Jako první bych mohl jmenovat zimní období. Jak po grafické stránce, která mi přijde úchvatná, tak po technické. Tím myslím například to, že když přes noc napadne pár metrů sněhu, tak vaše děti dostanou havarijní volno, aby se nemuseli prodírat touto bílou hroudou. Ve sněhu simíci mohou stavět klasicky sněhuláka, hrát koulovanou, či vytvářet andělíčky. Dále mohou také bruslit na ledě, v létě zase vyrazit na kolečkových bruslích. A to je vlastně, co se týče novinek vše. Na závěr to tedy shrnu. Datadisk Roční období opět přidává malý kousek do skládačky a posouvá hru blíže a blíže k realitě, ovšem na nový datadisk je těch nových věcí opravdu málo.

 

Minimální konfigurace:P 1300MHz, 256 MB RAM, 128 MB 3D karta
Optimální konfigurace:P 2400 MHz, 512 MB RAM, 256 MB 3D karta
Multiplayer:NE
Výrobce:Electronic arts
Homepage hry:http://thesims2.ea.com/about/ep5_index.php
Klady:Grafické zpracování, Sníh a déšť
Zápory:Málo nových objektů,
Cena:899,-Kč
Hodnocení:80%
Čeština:Ne
Demo:Ne
Obal:Ano
Screenshoty:Ano
Tapety:Ano
Patch:Ne
Cheaty:Ano
 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář