Jdi na obsah Jdi na menu
 


Drátěné hvězdičky

20. 12. 2007
Drátěné hvězdičky
Drátěné hvězdičkyPřed každými Vánocemi se pokoušíme vymyslet nějakou novou neotřelou dekoraci, jenž by ozdobila náš domov a dodala mu trochu lesku a nádech slavnosti. Letos jsme se nechali inspirovat zlatými proutěnými, betlémskými hvězdami, které ozdobily mnoho předvánočních výkladních skříní našeho města. Zvolili jsme však jiný tvar hvězd, trvanlivější a poddajnější materiál, a také jsme hvězdičky doplnili a rozsvítili průsvitnými perličkami. Ačkoli třpytivé hvězdy vypadají velice efektně, jejich výroba byla jednoduchá a cena dosáhla pouze několika korun. Odstíny barev perliček si můžeme zvolit podle toho, v jakém barevném duchu letošní Vánoce zvolíme. Měděné dráty můžeme buď zakoupit ve větší železářské prodejně, nebo získat z cívky elektroměru. Drátěné hvězdičky s barevnými perličkami budou hezké zavěšené na silonu třeba poblíž svícnu, lustru, na zácloně nebo přímo na okně.
Drátěná hvězdička
Potřeby k výrobě drátěných hvězdiček:
1. 3 m měděného drátu o průměru 1,2 mm
2. 5 m měděného drátu o průměru 0,8 mm
3. různé průsvitné perličky (nejlépe skleněné)
4. kombinované kleště
5. tenký šroubovák nebo kulaté kleště na ohýbání drátů
6. silon
Postup při výrobě drátěných hvězdiček:
Kostra drátěné hvězdy1.
Z měděného drátu o průměru 1,2 mm budeme vytvářet kostru hvězdičky a z tenčího drátu její výplet. Pomocí kulatých kleští na drát nebo přes tenký šroubovák pozohýbáme tlustší drát do tvaru šesticípé hvězdy. Máme-li celou kostru hvězdy uzavřenou, odcvakneme ji kombinačkami od zbytku drátu a oba konce drátěné hvězdy stočíme. Počet cípů a velikost hvězdy je libovolná, avšak menší hvězdičky vypadají pěkněji.
Vypletená drátěná hvězda2. V místě spoje obou konců drátěné kostry navážeme tenčí drát a začneme hvězdu vyplétat. Drát vedeme křížem krážem skrz střed hvězdy i okolo po obvodu a na každou linku navlečeme několik barevných perliček. Do středu hvězdy můžeme navléct velký průsvitný korálek. Máme-li hvězdu dostatečně vypletenou, uštípneme drát a přivážeme ho k některému ohybu kostry.
 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář